Чому про нас не пишуть ЗМІ? 5 причин, чому медіа можуть не зацікавитися інфоприводом

Чому про нас не пишуть ЗМІ? 5 причин, чому медіа можуть не зацікавитися інфоприводом

Чому ЗМІ не розміщує матеріал?

Один організатор експертного форуму якось бідкався у колі знайомих: “Я розіслав запрошення найбільшим медіа в країні, я зробив безкоштовну трансляцію мого заходу в Інтернет на одному із найбільш популярних ютуб-каналів. І все одно на захід не акредитувався жоден журналіст, а новину про нього написало лише кілька ЗМІ. Натомість у facebook було безліч перепостів і схвальних коментарів. Що я зробив не так? Чому про наш інфопривід не пишуть медіа?”.

Ми у Media Masters теж неодноразово стикалися із подібними історіями і вивели для себе і наших клієнтів кілька причин, чому так може відбуватися, а також кілька порад, як це можна змінити.

1. Вузька тема, відсутність потенційних новин / пояснень щодо важливості теми

Одна із найпоширеніших помилок організаторів подій / експертів / компаній / громадських організацій – вважати, що їхня подія має зацікавити дуже широке коло читачів / глядачів медіа з огляду на титанічну працю, яку провели їхні співробітники, готуючись до івенту.

В першу чергу, ми радимо запрошувати (особисто!) профільні ЗМІ, блогерів, інфлюенсерів, які уже цікавляться саме темою, а не вашим заходом. І розраховувати, що такий же інтерес, як фахівці, до теми проявлять “пересічні” журналісти – не варто.

Хіба що під кожну із цільових груп буде створена своя “упаковка”. Приміром, для загальнонаціональних телеканалів мотивацією буде вирішення на вашому заході проблеми загальнонаціонального ж масштабу (поліпшення добробуту всіх українців, встановлення рекорду тощо). Для “жовтих” видань – скандальна тематика тощо.

Утім більшість медіа висунуть до вас і вашого інфоприводу єдину головну вимогу: що нового ви збираєтесь розповісти. Пояснивши, в чому саме буде полягати новина (у анонсі та під час особистих запрошень) – суттєво підвищите шанси на висвітлення події в ЗМІ.

2. Маловідома організація, спікери

Тема і рівень організації заходу можуть бути відмінними, проте якщо до цього про спікерів і компанію / установу ніхто нічого не чув (крім випадку, коли йдеться про першу презентацію) – навряд чи її захід збере багато публікацій у медіа. Адже перед тим, як витрачати свій час на відвідування заходу чи перегляд його трансляції, журналіст має переконатися, що він не витратить час намарно і почує професіоналів. Для цього варто задовго до івенту перейнятися експертним позиціонуванням у медіа, підготувати досьє та сторінку на довідкових ресурсах на кшталт “Вікіпедії”, давати коментарі ЗМІ на актуальні теми. Що більше буде такої активності задовго до заходу, то більше шансів, що – отримавши анонс і загугливши ваше прізвище чи назву компанії – журналіст вирішить взятися за вашу тему.

3. Відсутність пре- та пост-комунікації з боку організатора 

Так, анонсу і трансляції, а також розісланих презентацій після заходу – недостатньо. Ми в Media Masters переконані, що крім анонсів, перед заходом слід потурбуватися про:

  • короткі довідки про самих спікерів
  • тізери інформації, яка буде розповсюджуватися на прес-заході (див. пункт про “новини”)
  • флешбеки з минулих заходів (якщо вони були), у тому числі – і публікації в ЗМІ

Після заходу:

  • доповіді / виступи експертів можна трансформувати в колонки і запропонувати опублікувати тим медіа, в яких ви зацікавлені як організатори
  • у вигляді новин розіслати пост-релізи із фото та ключовими ілюстративними матеріалами (інфографікою, короткими відео)
  • вести трансляцію в соцмережах, а потім ще 1-2 тижні розповсюджувати контент з події
  • додавати якісний медіа-контент (фото, відео, інфографіку в хорошому розширенні)

4. Надто “піарний” привід

Якщо ваш захід не містить новини, а просто покликаний продемонструвати виключно позитивні характеристики компанії, ви не готові відповідати на незручні запитання, не готові озвучувати цифри, плани, проблеми галузі, не терпите критики в ЗМІ – вам у відділ розміщення “джинси”. Щоб створити передумови для органічної зацікавленості медіа, потрібно дати журналістам щось більше, ніж просто “ми святково святкуємо святкове свято”. Експертні висновки, перспективні плани розвитку, оцінка ситуації в країні від авторитетного спікера – запорука згадок у медіа.

5. Невдалий час, місце, обставини, події в цей день

Відсутність інтересу ЗМІ до вашої події може просто бути спричинена “несприятливим днем”. Ви запланували захід на вечір п’ятниці? Що ж, скоріше за все, в битві за увагу журналіста виграє сім’я / бар / зустріч із друзями. Так само, як і у події на 08.00 ранку теж мало шансів отримати великий резонанс, хіба що в цей час там буде президент чи великий олігарх. Мало що про вас напишуть в день ухвалення важливого законопроекту, надзвичайної події з людськими жертвами чи великого інтерв’ю прем’єр-міністра, особливо, якщо ваш захід взагалі випадає із поточної “адженди” країни. Зрештою, людям може просто бути незручно добиратися до того коворкінгу чи концерт-холу, де ви вирішили проводити свій захід. Втім, ці проблеми не завадять новинам про вас опинитися в медіа, якщо ви виконали хоча б частину рекомендацій із попередніх пунктів.

Однак, чи така вже важлива увага медіа в час, коли основні новини люди споживають зі стрічки у Facebook чи Instagram? Ми переконані, що увага і реакції кількох десятків тисяч конкретних читачів у соцмережах може бути набагато ціннішою, ніж абстрактні глядачі загальнонаціонального каналу, серед яких може взагалі не бути ваших потенційних послідовників.

Висновки:

Ми у Media Masters переконані, що у формуванні громадської думки і взаємодії зі ЗМІ працює виключно стратегічний підхід. Якщо ви поділяєте цю точку зору – пишіть у формі зворотного зв’язку і ми обов’язково надамо консультацію щодо кожного конкретного кейсу.